Preskočiť na obsah

Zdravotníctvo potrebuje kvalitný manažment

CBS_zdravotnictvi
Fotografie sú ilustračné, všetky zobrazené osoby sú modelom. Zdroj: iStock.

Kvalifikovaní a skúsení lekári, ale aj ďalší personál, síce tvoria chrbticu celého zdravotníckeho systému, ale bez administratívnej zložky by ani ich práca zďaleka nebola taká efektívna. Manažérske štúdium vám odhalí jej umenie.

Každá nemocnica, zdravotnícke zariadenie, alebo aj malá súkromná ordinácia sú vlastne aj len firmou, ktorá poskytuje službu. A aby takáto služba dobre fungovala, je nutné poznať potrebné zásady manažmentu a vedieť sa nimi riadiť. Kde však také schopnosti získať? V zásade sú dve možnosti. Prvá z nich je, začať od vrcholu a všetko sa naučiť od skúsenejších nadriadených, ktorí však nemusia byť vždy tým správnym vzorom a učením od nich môžete získať aj veľa zlých, či prežitých zručností. Druhou a istejšou možnosťou, je naučiť sa to od odborníkov v škole, vďaka čomu sa môžete vyhnúť mnohým rokom pokusov a omylov. Takéto manažérske štúdium nie je len pre začiatočníkov, ale aj pre dlhoročných manažérov, aby získali pre svoju prácu širší rozhľad a zoznámili sa s novými trendmi. Táto forma vzdelávania sa totiž zameriava na širokú škálu manažérskych znalostí a zručností. Zároveň je nutné dodať, že ambície budúcich absolventov nie sú obmedzené iba na manažérske pozície, pretože administratívne a komunikačné zručnosti prídu vhod všetkým, ktorí na sebe chcú pracovať.

Vzdelanie založené na praxi

Pokiaľ sa ale zameriame na systémy manažérskeho vzdelávania, určite narazíte na skratku MBA, teda Master of Business Administration. Toto vzdelanie je založené na praxi a naučí vás teda presne to, čo v reálnom svete využijete. A to všetko za dobu len o niečo dlhšiu ako jeden rok. V Českej republike sa na toto štúdium zameriava už niekoľko preverených inštitúcií a jednou z nich je aj pražská Cambridge Business School, ktorej kvalitu potvrdzuje aj rad osvedčených akreditácií, napríklad renomovaná britská akreditácia ASIC.

Špecializovaný výukový program

V ponuke Cambridge Business School nechýba ani samostatný študijný program Management v zdravotníctve, ktorý si dáva za cieľ osvetliť princípy toho, ako odbor zdravotníctva a jednotlivé zariadenia vlastne fungujú. Študenti sa naučia ako plánovať projekty, riadiť finančné operácie a na rad sa dostane aj právna problematika. Absolventi sa naučia navrhnúť funkčné zdravotnícke zariadenie, tak aby efektívne fungovalo a bolo finančne sebestačné. Tento program bol navrhnutý špeciálne práve pre zástupcov stredného a vyššieho manažmentu v zdravotníckom sektore a prihlásiť sa do neho môžu zástupcovia akejkoľvek inštitúcie so zdravotníckym alebo sociálnym zameraním zo štátneho, ale aj súkromného sektora. Rovnako tak je vhodný aj pre manažérov farmaceutických spoločností, kúpeľných zariadení, poisťovní a ďalších zariadení tohto typu. Štúdiom na tejto škole navyše nezískate len samotné know-how, ale aj množstvo užitočných kontaktov nielen zo strany lektorov, ale aj spolužiakov.

Študovať možno aj online

Veľký dôraz je pri štúdiu kladený aj na časovú flexibilitu. Program Management v zdravotníctve je možné študovať kombinovane, či plnohodnotne online. Pri tejto forme nie sú okrem samotnej usilovnosti študenta už vôbec žiadne časové ani miestne obmedzenia. Študovať je možné odkiaľkoľvek a kedykoľvek. Aj kombinovaná forma však vychádza študentom časovo veľmi v ústrety. Tí sa schádzajú s lektormi fyzicky len 4x do roka a zvyšok času na sebe pracujú z pohodlia domova, kaviarne alebo odkiaľkoľvek, kde sa najlepšie sústredia. Samozrejme s lektormi zostávajú naďalej v kontakte a všetky výukové materiály majú k dispozícii aj na diaľku. Stačí na to iba počítač s internetom.

Zaujalo vás štúdium MBA na Cambridge Business School? Prihlásiť sa môžete už teraz – jesenný cyklus sa začína už čoskoro.

Zdieľajte článok

Odporúčané